Sıcak İçecek Otomatları

Ağırlık

1 KG

Genişlik

91 CM

Derinlik

79 CM

Yükseklik

183 CM

Sıcak İçecek Otomatları

Sıcak içecek otomatları kahve, çay, nescafe gibi sıcak içecek sağlayan otomatlardır. 30-60 saniye içerisinde hızlıca içeceğinizi almanızı sağlar.

Sıcak içecek otomatları ne işe yarar?

Gün içerisinde, ofiste, okulda veya bir yere yetişmek üzere yolculukta, iş yerinde moladaysanız ve hızlıca bir içecek almak istiyorsanız sıcak içecek otomatları sizin için adeta bir kurtarıcıdır. Her yerde hızlıca 7 gün ve 24 saat ulaşabileceğiniz sıcak su otomatları(açılacak sayfaya link) kahve, çay gibi sıcak içeceklere hızlı ve kolayca ulaşmanızı sağlar. Bu otomatlar, birçok sıcak içecek çeşidini sıcak şekilde sunma imkanına sahiptir. Standart sıcak içeceklerin yanında farklı karışımlar da elde edebilirsiniz. Kahve otomatlarının çay demleme, kahve öğütme gibi sistemleri vardır ve taze şekilde içeceğinizi elde edebilirsiniz.

Sıcak içecek otomatları nasıl kullanılır?

Sıcak içecek otomatları ile çay, kahve gibi içeceklere hızlı şekilde ulaşabilirsiniz. Kahve otomatlarında bulunan ürünler, otomatın üzerindeki menüde yer almaktadır. Canınız hangi içeceği istiyorsa onun kodunu otomat üzerindeki tuşları kullanarak tuşlamalısınız. Daha sonrasında ücret girişini yine tuşlama işlemiyle tamamlayabilirsiniz. İçeceğiniz otomatik olarak haznede hazırlanmaya başlayacaktır. Çok kısa bir süre içerisinde hazır olan içeceğinizi keyifle içebilirsiniz. 

Sıcak içecek otomatları nerelerde kullanılır? 

Sıcak içecek otomatları okullarda, kampüslerde öğrencilerin ders aralarında kolaylıkla ulaşabilecekleri yerlerde yer alır. Zihin açmasıyla bilinen kahve ve arkadaşlar arasında sohbet esnasında içilen çaya ulaşım kolaylığı sağlar. İş yerlerinde de molalarda veya çalışırken içeceğinizi sıcak olarak temin etmenizi sağlar.

Sıcak içecek otomatlarında kullanılan ürünler nelerdir?

Sıcak içecek otomatlarında kullanılan ürünler genellikle çay ve kahvedir. Sadece çay ve sadece kahve olan modeller de vardır. Örneğin çaymatiklerden hızlıca çay elde edebilirsiniz. Nescafe otomatları da kahve çeşitlerine hızlıca ulaştırır. Çay otomatlarında sıcak su ve çay bulunur. Aynı zamanda bitki çayları seçenekleri de mevcuttur. Kahve otomatlarında ise filtre kahve, sütlü kahve, espresso, latte, cappucino, espresso gibi farklı seçenekler mevcuttur. 

Sıcak içecek otomatları nasıl çalışır?

Sıcak içecek otomatları çok hızlıdır. Otomat içerisinde bulunan kaplara granül kahve/ çay eklenir. Eklenecek kahveyi ücreti girerken seçenekler arasından belirleyebilirsiniz. Daha koyu ya da daha açık olacak şekilde çay/ kahvenizin fiyatını tuşlayabilirsiniz. Siz tuşlama yaptıktan sonra belirlenen miktar içecek bardağa dökülür. Yine seçiminize göre su veya süt eklenir. Böylece kullanıcıya sunulur.

Sıcak içecek otomatı kiralama hakkında bilinmesi gerekenler nelerdir?

Sıcak içecek otomatı kiralamak, satın almaktan daha uygun fiyata gelecektir. Bedelsiz bir şekilde otomatlar kiralanabilir. Doğru ihtiyaç doğrultusunda yapılacak kiralamalar, kullanıcıların tüketim miktarı doğrultusunda belirlenebilir. Örneğin küçük bir işletmeniz varsa daha düşük kapasiteli bir otomat kiralayabilirsiniz. Ya da festival veya özel davet, etkinlik gibi günler için kiralayacağınız otomatları katılımcı sayısına göre kiralayabilirsiniz.

Sıcak içecek otomatlarının temizliği nasıl yapılır?

Satın aldığınız sıcak içeceğin hijyenik olması önemlidir. Bu noktada otomatların temizliği mühimdir. Otomatlar anahtar vasıtasıyla açılarak içerisi servis elemanı tarafından temizlenebilir. Özel temizleyici kimyasal ürünler ve sıcak buhar makinesi kullanılabilir. İçerisinde kullanılan suyun kireçsiz olmasına dikkat edilmelidir. Temizlendikten sonra dolumlarının yapılması önemlidir. Kahve veya çayın da taze olması dikkate alınmalıdır. 

Sıcak içecek otomatı fiyatları nedir?

Sıcak içecek otomatlarının fiyatları kapasitesine göre değişmektedir. Daha düşük kapasitede çalışan otomatların fiyatları daha uygundur. Daha yüksek kapasiteli, çay ve kahveyi aynı anda yapabilen ve farklı sıcak içecekler seçenekler sunan otomatlar daha yüksek fiyatlı olacaktır. Çaymatikler sadece çay yaparken, nescafe otomatları da kahve olarak tek alanda üretim yaptığı için fiyatları yine farklı olacaktır.

Sıcak içecek otomatları kiralanabilir. Bu da ihtiyacınız olan otomatı belirlerken, uygun bir fiyatla buluşmanızı sağlayacaktır.