Yiyecek & İçecek Otomatı

Ağırlık

1 KG

Genişlik

91 CM

Derinlik

79 CM

Yükseklik

183 CM

Yiyecek İçecek Otomatları

Yiyecek-içecek otomatları, ulaşabileceğiniz atıştırmalıklara, su, kahve, çay gibi temel ihtiyaçlara hızlıca ulaşmanızı sağlar. 7/24 ulaşılabilir olması da en büyük artılarındandır.

Yiyecek içecek otomatları ne işe yarar?

Bisküvi, çerez, kuruyemiş ve cips paketleri günün her anında, vakit bulamadığımız zamanlarda hızlıca atıştırabilme imkânı sunan en büyük kurtarıcıdır. Aperatifler, içecekler, bisküviler, krakerler, kekler hatta gazeteler, maskeler ve biletler sunmak için tasarlanmış otomatik ve oldukça hızlı bir alışveriş seçeneğidir. Otomat kullanıcıları, raflarda yer alan çeşit çeşit yiyecek-içeceklerde hızlıca göz atarlar. Bozuk para veya kartlarla ödemeyi tamamlarlar. Böylece ürünlere ulaşım kolaylığı ve hızlılığı sağlar.

Yiyecek içecek otomatlarının kullanım alanları nerelerdir?

Yiyecek-içecek otomatlarına en sıkça rastladığımız yerlerden biri metrolardır. Metro, tren gibi istasyonlar yolculuk esnasında size kolaylık sağlar. Aynı zamanda büyük kampüslü okullarda, üniversitelerde kantinlere ulaşılamayan yerlerde de bulunurlar. Ofisler, plazalar, iş merkezleri de kullanım alanları arasındadır. Spor salonlarında sporla ilgili ürünleri, sağlıklı atıştırmalıkları, sporcu otomatlarında(açılacak sayfaya link) bulabilirsiniz. Hastane, sağlık merkezleri, fabrikalar, üretim alanları gibi geniş iş alanlarında çalışanların yiyecek-içecek ihtiyacına koşan bir sistemdir.

Yiyecek içecek otomatlarının montajı nasıl yapılır?

Otomatlar herkesin ulaşabileceği bir bölgede konuşlandırılmalıdır. Böylece hem makineye servis yapan operatör hızlıca ulaşabilir hem de kullanıcılar rahatça bulabilir. Kurulumu genelde otomatı sağlayan şirketler yapar. Bu noktada kurulum yapacak kişilerin otomatla prizin yakın olmasına dikkat etmelidir. Prizin açma kapama tuşunun olması gerekir. Kahve, içecek, Cola veya yiyecek otomatlarının kurulumu farklılık gösterecektir. Bu nedenle kurulum yapacak uzman elemanın kullanım konusunda iş birliği yapılan yeri bilgilendirmesi gerekir.

Yiyecek içecek otomatlarının temizliği nasıl yapılır?

Temiz olmayan bir cihazdan ürün kullanmamalısınız Bu nedenle ürünün temiz olması mühimdir. Otomatları temizlemek için sıcak buhar makinesi kullanılabilir. Kimyasal temizlik malzemeleri de yine yüzeylerde kalan kirleri temizler. Otomatların üzerinde bulunan anahtar ile otomatın iç kısımları bu şekilde temizlenir.

Yiyecek içecek otomatlarında kullanılan ödeme yöntemleri nelerdir?

Yiyecek içecek otomatlarında genellikle kullanılan ödeme yöntemi bozuk para veya kâğıt paralardır. Bunların dışında kredi kartı veya marka anlaşmalı özel kartlar da kullanılmaktadır. Bazı otomatlarda ise özel bazı biletler geçerli olabilir.

Yiyecek içecek otomatı kiralaması hakkında bilinmesi gerekenler nedir?

Otomatların kiralanması, satın almaktan daha uygun fiyata gelebilir. 6 ay-1 yıl, daha az veya daha fazla bir süre için otomatlar kiralanabilir. Otomatlar genellikle sözleşmeyle kiralanır. Bu noktada maddeleri dikkatli okuyarak kiralamak gerekir. Bazı mekanik arızalar kiralayan firma tarafından karşılanır. Ürünlerin dolumları, teknik servisi ve bakımları da genellikle kiralanan firma tarafından karşılanmaktadır.

Yiyecek içecek otomatı fiyatları nedir?

7 gün 24 saat ulaşılabilir olan yiyecek içecek otomatlarını, farklı fiyatlarda bulmak mümkündür. Otomatın çeşidine göre bu fark değişebilir. Su, atıştırmalık gibi otomatlar daha uygun fiyatlı olurken sıcak kahve, sıcak çay gibi sıcak içecek hazırlayabilen otomatların fiyatları, sunduğu imkânların çokluğu nedeniyle daha yüksek olacaktır.

Yiyecek-içecek otomatları, ulaşabileceğiniz atıştırmalıklara, su, kahve, çay gibi temel ihtiyaçlara hızlıca ulaşmanızı sağlar. 7/24 ulaşılabilir olması da en büyük artılarındandır.